פתיחת תיק הוצאה לפועל כנגד חייב

ההוצאה לפועל, היא מערכת לגביית חובות, המאפשרת לנושים לקבל את כספם מן החייבים. לצורך כך, יש לפתוח תיק הוצל"פ נגד החייב ולאחר תקופת האזהרה, לנקוט בהליכים אשר יקדמו את פרעון החוב.
עורך דין חותם עם לקוח על הפטר חובות לצורך מחיקת חוב קיים

פתיחת תיק הוצאה לפועל

יש בידך שיק שחזר? קיבלת פסק דין כספי והחייב אינו משלם? פנה לעורך דין לצורך פתיחת תיק הוצאה לפועל נגד החייב. במסגרתו, לאחר חלוף פרק זמן (לרוב 30 יום) ניתן לנקוט בהליכים שונים לצורך גביית החוב. כך למשל, ניתן להטיל עיקולי צד ג' על החייב, ביניהם עיקול משכורת ועיקול חשבון הבנק. הזוכה רשאי להגיש בקשה להגבלת החייב מלהחזיק ברישיון נהיגה וכן לבקש צו עיכוב יציאה מן הארץ. כל אלו משבשים את אורח החיים וגורמים לאי נוחות רבה לחייב, דבר אשר במקרים רבים מוביל אותו לפרעון החוב. הזוכה יכול לפנות ללשכת ההוצאה לפועל באופן עצמאי, אולם טוב יעשה אם ימסור את הטיפול בעניין לעורך דין מומחה בתחום, אשר לו הידע המקצועי והניסיון מול מערכת ההוצאה לפועל וכך הסיכוי לגביית החוב גדל באופן משמעותי.

נקיטה בהליכים נגד החייב

עם פתיחת תיק הוצאה לפועל, תישלח לחייב בדואר רשום אזהרה ובמסגרתה ניתנים לו 30 יום לנקוט בפעולה כלשהי, טרם יוכל הזוכה לפעול נגדו בהליכים. בפרק זמן זה, על החייב לפרוע את חובו לזוכה, להגיע עמו להסדר כלשהו, או להגיש בקשה להוצאה לפועל לצו תשלומים. לחילופין, יכול החייב להגיש התנגדות לתביעה, לביצוע השטר וכיו"ב, אם יש לו טענה רלוונטית. חייבים רבים אינם פועלים בפרק הזמן הזה ובסיומו, יוכל הזוכה לנקוט בהליכים נגד החייב, כפי שפורט מעלה. כאשר הזוכה מיוצג, הרי שעורך הדין ינהל עבורו את תיק ההוצאה לפועל, לרבות בנקיטת כל הליך רלוונטי כדי לקדם את פרעון החוב ולהשיב לזוכה את כספו. כמו כן, בעת הצורך להגשת תגובה במסגרת תיק ההוצאה לפועל, עורך הדין יעשה זאת עבור הזוכה. כך למשל, כאשר החייב הגיש בקשה לביטול הגבלה שהוטלה עליו והזוכה מתבקש להגיש תגובה טרם יקבל רשם ההוצאה לפועל החלטה.

הגעה להסדר עם החייב

במקרים רבים, הדרך היעילה ביותר לגביית החוב לאחר פתיחת תיק הוצאה לפועל, היא באמצעות הסדר פשרה עם החייב. פירושו, כי הזוכה מסכים להפחית את סכום החוב וזאת בתמורה לפרעון מיידי או צו תשלומים גבוה יותר, מזה שנקבע בהוצאה לפועל. לא אחת, נתקל עורך הדין בהתנגדות מצד הזוכה להתפשר על סכום החוב וזה טבעי ומובן, אולם חשוב להבין, כי לעיתים קרובות, סירוב להסדר עלול להשאיר את הזוכה מול שוקת שבורה. בפרט כאשר מדובר בחייב המסובך בחובות רבים. אז, ישנו סיכוי גדול כי החייב יהפוך למוגבל באמצעים או יפתח בהליך של פשיטת רגל. תפקידו של עורך הדין המייצג את הזוכה, הוא לנהל משא ומתן מול החייב ולהשיג עבור הזוכה את ההסדר הטוב ביותר עבורו, תוך שקלול הסיכונים ובמטרה לחסוך לזוכה זמן ומשאבים.

חייב – פנה לעורך דין

יש לך תיק בהוצאה לפועל? חשוב שתפנה לקבלת ייעוץ וייצוג משפטי בהקדם. אם ננקטו נגדך בהליכים, יפעל עורך הדין לביטולם ובמקביל, יציג בפניך את האפשרויות להסדרת החוב. כך תוכל לשוב לחיים נורמטיביים, ללא המתח והדאגות המלווים הסתבכות כלכלית. מומלץ לפנות אל עו"ד פשיטת רגל אשר לו הידע והמומחיות בתחום הסדרת חובות בהוצאה לפועל. בזכות ניסיונו המקצועי יוכל להמליץ בדבר הנתיב המתאים ביותר לך, בהתאם לגובה החובות, נסיבות יצירתם, יכולת הפרעון שלך וכיו"ב. במידת האפשר, יש לפעול לגיבוש הסדר עם הנושים, אך כאשר לא ניתן לעשות כן, יש לשקול אפשרויות אחרות כגון קבלת הפטר באמצעות הוצאה לפועל או פשיטת רגל.

צרו קשר עכשיו
לייעוץ עם עורך דין מומחה ללא עלות וללא התחייבות

 

תוכן עניינים
עורך דין חותם עם לקוח על הפטר חובות לצורך מחיקת חוב קיים
צרו קשר עכשיו
לייעוץ עם עורך דין מומחה ללא עלות וללא התחייבות